Leadership ve veřejném prostoru

Projekt NETT podpořený v r. 2009 Ambasádou USA v Praze je prvním společným projektem neformálního středoevropského think tanku Demižon.

Program Aktivity - základní informační materiál

NETT vydává obsažnější vstupní text k programu Aktivity, který nabízí základní myšlenkový půdorys programu.

Kvalita života

Cílem komunitních nadací je zvyšovat kvalitu života, a tak se samozřejmě AKN zaměřuje též na to jak nejlépe kvalitu života uchopit, jak jí rozumět, a samozřejmě také jaké nástroje při podpoře „zlepšování kvality života“ použít.

Výstup legislativního projektu Problematika právní úpravy právnických osob

Výstup legislativního projektu Problematika právní úpravy právnických osob, který obsahuje shrnutí diskuse a základní teze k návrhům právních úprav ke všem typům právnických osob, které se podílejí na aktivitách ve veřejném prostoru.

Sborník První slovo platí, druhý leze z gatí

S podporou Nadace VIA jsme vydali sborník První slovo platí, druhý leze z gatí, který je výběrem dokumentů z diskuse o veřejné prospěšnosti a rekodifikaci občanského zákoníku z let 1999 až 2005.

Skutek pomoci – sborník z konference

Před nedávnem otevřel Nett téma "pomoc druhému" a na tento akt či pojem pohlédl i očima třiceti osobností z neziskového sektoru. Sborník z konference v Třemošné dne 12.3.2010 shrnuje výstupy rozhovorů a dotazníků, které na základě přemýšlení o tomto tématu vznikaly.

Sborník Vůle dárce

Pro konferenci v rámci projektu Vůle dárce, kterou pořádal Nett společně a Asociací komunitních nadací, byl připraven sborník, který je pro zájemce zdarma k dispozici, případně si napište. Pdf si můžete stáhnout zde: