jak to začalo

O tom, že se Program Aktivity dobře rozvíjí, svědčí skutečnost, že se na konferenci  „Skutek pomoci“ v Třemošné  v březnu 2010 zrodil námět na další projekt  v rámci tohoto programu. Jeho název je Krok do světa a  podtitul „nekorektní pohádkový svět od Hloupého Honzy po Tolkiena“.

Na konferenci k tématu Skutek pomoci byly v rámci jednání ilustrace situací v pohádkách tak časté, že večerní neformální  jednání toto téma „zdvihlo“ a zvýraznilo dva okruhy motivů, na které hodláme  zaměřit svoji pozornost. Je to jednak zásluha a vše, co vyplývá z nezištného jednání, a  krok do neznáma – jednání zcela otevřené do nezajištěné budoucnosti atd.  Tento motiv pak je doplněn návratem: co si vlastně Honza ze světa přináší, jak pohádka končí?

a je to tady

Uběhl rok a otevřené pracovní setkání (nechceme říkat konference) se přiblížilo. Uskuteční se v Třemošné v domě sdružení Exodus 23.9.2011.

Znáte-li tedy nějakou pohádku, která otevírá  téma nezištného a nezajištěného jednání, vykročení do světa a návratu atd. a jste-li schopni ji v tomto smyslu interpretovat, je to nejlepší způsob, jak se do práce na tomto projektu zapojit. Napište nám alespoň základní kostru - téma vašeho příspěvku (kvůli zařazení do programu) nejpozději týden předem. A ohlašte se prosím z organizačních důvodů i tehdy, pokud přijedete bez příspěvku, jen si vyslechnout program a účastnit se diskuse.

 

Nett,

Jan Kroupa

Josef Štogr